محل تبلیغات شما

1. رئوف از جمله بچه هاییه که تقریباً هیچکدوم از دوستای مشترکمون باهاش حال نمیکنه! ولی من ازش خوشم میاد، چون ذهن کنجکاوی داره و تصمیمات بسیار منطقی میگیره، عاشق پیشرفته و آیندۀ روشنی برای خودش متصوره. از وقتی هم فهمیدم به کازمولوجی (!) علاقمند شده، بیشتر حال و هواش رو درک می کنم و این نشون میده اشتراکات زیادی داریم. در مورد جنگ های جهانی، روزمرگی آدما، اتفاقات ی، و هر دیگری که فکرش را بکنید حدس میزنم 85 درصد باهم اتفاق نظر داشته باشیم. پس یک دلیل برای دوستی های محکم: چون نظرش به نظرمان نزدیک است و بالعکس. 

2. اگر بگویم طی یک ماه گذشته بیش از سیصد کتاب علمی (در راستای رشته ام)، انگیزشی و روانشناسی دانلود کرده ام دروغ نگفته ام. اما من بیش از 50 ساعت در روز نیاز دارم تا بتونم طبق برنامه هام پیش برم. واقعا نمیشه اینجوری زندگی کرد. اگر هم الان نخونمشون دیگه هیچوقت به دردم نخواهند خورد. من عاشق مطالعه ام و بسیار عجله دارم به دوران بازنشستگی و پیری برسم، تا گوشه ای اختیار کرده و با آرامش، در حالی که سیگارم را در تنهایی پوک میزنم و از پنجره به کوهستان نگاه میکنم، صفحات را ورق بزنم طوری که از شدت سکوت، با همین صدای ورق زدن به لذت برسم.

3. ما انسانها بیشتر عمر خود را در خوابیم و یا کار می کنیم! باید این دو معضل بزرگ را حل کرد. باید خواب را کم کرد، شاید به یک یا دو ساعت، نمیدونم چطوری، ولی باید کم کرد. کار هم اتفاق بزرگ دیگری است که بشریت را مشغول خود کرده و عمدتا هیچ سودی ندارند به جز تقلا برای رقابت، حفظ استقلال، حفظ اقتصاد و سایر ات. در حالی که میتوان ماشینها را توسعه داد، هوش مصنوعی را، و بر این مشکل فائق آمد، طوری که انسان وقت کافی را برای خود داشته باشد تا به چیزهای خوب فکر کند! برای دوست داشتن، برای تفکر، برای گشت و گذار و کلی چیزهای خوب دیگر. 

پراکنده گویی اردیبهشت ماه

ارزیابی نود و هشت

جابجایی فرهنگی و فرهنگ جابجایی (!)

ام ,هم ,یک ,کرده ,اتفاق ,میزنم ,حالی که ,در حالی ,را در ,بیش از ,طوری که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دوربین مداربسته